MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja jest peelingiem, który polega na mechanicznym usuwaniu (ścieraniu) wierzchnich warstw skóry (głównie warstwy rogowej naskórka, ale można też ścierać głębiej) z możliwością kontroli głębokości ścierania (mówi się czasem, że jest to kontrolowany mikropeeling). Właśnie ta możliwość kontroli głębokości ścierania odróżnia mikrodermabrazję od klasycznej dermabrazji.

Mikrodermabrazja nie jedno ma imię – diamentowa, korundowa, tlenowa. Wszystko zależy od tego jaki wybierzemy materiał złuszczający lub jakie urządzenie mamy w użyciu. Do najbardziej popularnych należą mikrodermabrazjadiamentowa i korundowa. Zaś najmłodszą metodą mikrodermabrazji jest mikrodermabrazja tlenowa (oxydermabrazja) – zabieg najbardziej delikatny, który można wykonać na skórach naczyniowych, czy też z mocno rozszerzonymi naczyniami (teleangiektazjami).

Wskazania

       Zakres wskazań do wykonania mikrodermabrazji jest bardzo szeroki. Stosuje się ją m.in. do:

– oczyszczania i odświeżania skóry;

– rozszerzone pory, łojotok;

– trądzik pospolity (zaskórnikowy i grudkowy);

– jako peeling – metoda alternatywna, kiedy nie można wykonać np. peelingu kawitacyjnego czy np. peelingu chemicznego czyli ciąża, alergia;

– zaburzenia rogowacenia;

– powierzchowne zaburzenia pigmentacji (przebarwienia, odbarwienia, piegi);

– rozstępy;

– cellulit;

– blizny potrądzikowe;

– blizny pourazowe wklęsłe i wypukłe;

– drobne zmarszczki w okolicy ust i oczu;

– objawy fotostarzenia;

– skóra szara, ziemista, słabo ukrwiona i dotleniona;

– wiotkość skóry;

– zaskórniki i prosaki;

– rogowacenie okołomieszkowe;

       Mikrodermabrazja jest też świetnym przygotowaniem skóry do zabiegów laserowych tj. fotoodmładzanie, przebarwienia czy zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych. Mikrodermabrazja poprawia też wchłanianie substancji aktywnych z zastosowanych kosmetyków. Można ją także stosować w połączeniu z zabiegiem mezoterapii bezigłowej falami radiowymi, sonoforezą, jonoforezą oraz przed peelingiem chemicznym w celu zwiększenia głębokości penetracji kwasów.     Mikrodermabrazja świetnie sprawdza się w skojarzeniu z peelingami przy użyciu hydroksykwasów np. glikolowego, migdałowego. Obydwa złuszczania można wykonać w czasie jednego zabiegu.

 

Efekty

       To co widzimy: skóra jest świeża i wygląda młodziej i atrakcyjniej. Na skutek wykonywania zabiegu mikrodermabrazji poprawia się jakość skóry tzn. jej struktura i koloryt, zwiększa się też jej elastyczność. W czasie zabiegu zostają usunięte zaskórniki, a także obserwujemy wyraźne zwężenie rozszerzonych porów. Skóra jest wygładzona, a zmarszczki ulegają spłyceniu. W skórze właściwej dochodzi do zwiększonej syntezy kolagenu i elastyny, co powoduje że skóra wygląda lepiej.

Zapraszamy do Naszego Salonu po dokładne informacje dotyczące przeciwwskazań do mikrodermabrazji. Nasz wykwalifikowany Pracownik pomoże w doborze zabiegu do indywidualnych potrzeb Każdej Klientki.